Vallnord (AND)
4.9.2016
Back XCO > Results > Women Elite
Download PDF
 
Rank Name UCI Code Team Result
1 NEFF Jolanda SUI19930105 STÖCKLI PRO TEAM 1:31:32
2 DAHLE FLESJAA Gunn-Rita NOR19730210 MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM +0:36
3 PENDREL Catharine CAN19800930 LUNA PRO TEAM +1:21
4 RISSVEDS Jenny * SWE19940606 SCOTT-ODLO MTB RACING TEAM +2:25
5 WLOSZCZOWSKA Maja POL19831109 KROSS RACING TEAM +3:08
6 CAMPUZANO CHAVEZ PEON Daniela MEX19861021 +3:09
7 BELOMOINA Yana UKR19921102 CST SUPERIOR BRENTJENS MOUNTAINBIKE RACING TEAM +4:50
8 ZAKELJ Tanja SLO19880915 UNIOR TOOLS TEAM +5:22
9 DAVISON Lea USA19830519 SPECIALIZED RACING +5:55
10 KALENTYEVA Irina RUS19771110 MOEBEL MAERKI MTB PRO TEAM +6:20
11 INDERGAND Linda SUI19930713 FOCUS XC TEAM +6:30
12 BATTY Emily CAN19880616 TREK FACTORY RACING XC +7:38
13 LANGVAD Annika DEN19840322 SPECIALIZED RACING +8:47
14 HUCK Erin USA19810617 SCOTT-3ROX RACING +9:00
15 MICHIELS Githa BEL19830328 VERSLUYS TEAM +9:11
16 MORATH Adelheid GER19840802 BH-SR SUNTOUR-KMC +9:29
17 LAST Annie GBR19900907 NOVUS OMX PRO TEAM +9:43
18 STEPANOVA Karla CZE19910913 +9:49
19 GANTENBEIN Corina SUI19860414 HAIBIKE OETZTAL PRO TEAM +9:55
20 GOULAO-HENRIQUE Raiza BRA19910228 +10:24
21 ENAUX Sabrina FRA19780401 +11:04
22 LECHNER Eva ITA19850701 LUNA PRO TEAM +11:33
23 SUSS Esther SUI19740319 WHEELER PRO TEAM +12:00
24 BENKO Barbara HUN19900121 FOCUS XC TEAM +12:39
25 RABENSTEINER Lisa ITA19931104 FOCUS XC TEAM +13:00
26 OSL Elisabeth AUT19851121 GHOST FACTORY RACING +13:06
27 KLEIN Hanna GER19870916 +13:52
28 WOODRUFF Chloe USA19870721 +15:02
29 GROCCIA Marine SUI19910123 -1LAP
30 STIRNEMANN Kathrin SUI19891022 HAIBIKE OETZTAL PRO TEAM -1LAP
31 CLAUZEL Perrine * FRA19940405 BH-SR SUNTOUR-KMC -1LAP
32 HENDERSON Rebecca AUS19910927 TREK FACTORY RACING XC -1LAP
33 DONG Evelyn USA19850526 -1LAP
34 BRANDAU Elisabeth GER19851216 -1LAP
35 SKARNITZLOVA Jitka CZE19900215 -2LAP
36 ENGEN Alexandra SWE19880105 GHOST FACTORY RACING -2LAP
37 RIEDER Nadine GER19890717 -2LAP
38 PIRARD Alice BEL19880208 MERIDA WALLONIE MTB TEAM -2LAP
39 BRESSET Julie FRA19890609 BH-SR SUNTOUR-KMC -2LAP
40 MONTAMBAULT Cindy CAN19830311 -2LAP
41 SMITH Haley CAN19931122 -3LAP
42 GORYCKA Paula POL19901105 -3LAP
43 PACIOS PUJADO Mercedes ESP19830330 -3LAP
44 BARRAU CASTAN Alba ESP19860718 -3LAP
45 DE LA HOZ IOSZPE Ana Romina ESP19820112 -4LAP
46 ZAHONERO ABRIL Paola ESP19851101 -4LAP
47 CHAPA Amparo ESP19930501 -4LAP
KELLER Alessandra * SUI19960127 STÖCKLI PRO TEAM DNF1
GROBERT Helen GER19920411 GHOST FACTORY RACING DNS
TERPSTRA Anne NED19910105 GHOST FACTORY RACING DNS